HTML

Petidevil Blog

Arról fogok írni ami engem éppen foglalkoztat. A történelemtől a csillagászaton át a zenéig bármiről. Próbálom mindezt igényesen, Ti pedig majd jelzitek nekem ha rossz úton haladok. (Radics Péter)

Friss topikok

  • Zozzz: :( (2012.02.29. 20:35) Jönnek!
  • tothbalage: látom bejött a 9crimes(: (2010.10.22. 16:35) Is that alright?
  • Patrice: Hálás vagyok, hogy ismerlek Titeket! Köszi....de tényleg!:D:D (2010.06.01. 22:26) Hálanapló 2.

Linkblog

A remény rabjai

2010.07.02. 02:30 petidevil

Mindenekelőtt köszi Noncs a tippet, isten vagy, bár már korábban is rávehettél volna hogy nézzem meg! :D

Hát nem gyenge film, én most gondolatmenetet alkotni képtelen vagyok, nézzétek ezt most el nekem. Így hát idézek a Népszabadság kritikájából:

"minden amerikai szokással szemben, itt nem az történik, hogy az ártatlanul elítélt ember végül is kivívja igazságát, hanem a hős rájön arra, hogy ezt a rendszert képtelenség feltörni, így aztán egyszerűen kilép belőle. Mert okosabb, mint bárki a főnökök, rabok és a nézők közül."

"A zárt világ nemcsak krimifeszültséget nyújt, de eljátszik azzal a kérdéssel is, mi jobb: a halálbüntetés vagy halál részletre, mondjuk 50 év sitten? (Akik e kegyben részesültek, nem élik túl a szabadulást...) Meg eltűnődik az emberi kapcsolatok irracionalitásán: ebben az érzéketlen világban (börtönben és azon kívül egyaránt) szinte érthetetlen, miért szövődik barátság egy magába zárkózott srác és egy dörzsölt sittes között. A film nem is magyaráz, csak felvillantja a kérdőjelet. Fukar dokumentációja azonban telitalálat: az igazi emberi kapcsolatok miértje mindig is rejtvény volt és marad. (Miért pont őt, miért épp most? tanakodtunk rajta fiatal korunkban.) Mert bizony talány, hogy miért kell az embernek valaki, akin segíthet, akihez kötődhet hiszen a gépek lassan mindent megoldhatnak...
A film közege kegyetlen és sötét, a rendezőnek mégis sikerült a horizonton túlra tekintenie, oda, ahol az Élet nevű nagy börtönben mi is túlélési stratégiánkat tanulgatjuk."

Ez egy kiváló film, tényleg látni kell. Hét Oscar-jelölést is kapott! Nyerni egyet sem nyert meg közülük, de nem csoda, hiszen ez volt az az év. Forrest Gump éve! (A Ponyvaregény már csak a ráadás volt. Továbbá az akadémikusokban sem volt annyi gógyi, hogyha már a "legjobb eredeti filmdal" kategória tuti befutója volt Elton John Can you feel the love tonight-ja (Lion King), akkor legalább a "legjobb eredeti filmzenét" adhatták volna A remény rabjainak, ehelyett azt is a Szimbáék zsebelték be...)

Morgan Freeman és Tim Robbins fantasztikusan hozzák a főszerepeket, pedig utóbbitól alapból nem várnánk, és így útólag nagy kár érte, hogy így elkallódott szegény, tehetséges színész. Nekem a legjobban azonban a börtönigazgató Bob Gunton tetszett, igazi rohadék karakter.

És egy kis mellékszál

A képen jobbra látható Clancy Brown szép kis szerepet kapott a filmben. Idegbeteg állatot játszik, mint legtöbbször! :D 

Akárhányszor megláttam ezt a vadállatot szinte összerándultam, na ezt nevezem én színészi teljesítménynek! És mit gondoltok melyik filmmel égette bele magát ennyire a kis fejecskémbe? 

Csak két szó: Kedvencek. Temetője. :D Kultuszfilm, csak elképzelhető, hogy tesómék túl fiatalon nézették meg velem...

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://petidevil.blog.hu/api/trackback/id/tr52124512

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása