HTML

Petidevil Blog

Arról fogok írni ami engem éppen foglalkoztat. A történelemtől a csillagászaton át a zenéig bármiről. Próbálom mindezt igényesen, Ti pedig majd jelzitek nekem ha rossz úton haladok. (Radics Péter)

Friss topikok

  • Zozzz: :( (2012.02.29. 20:35) Jönnek!
  • tothbalage: látom bejött a 9crimes(: (2010.10.22. 16:35) Is that alright?
  • Patrice: Hálás vagyok, hogy ismerlek Titeket! Köszi....de tényleg!:D:D (2010.06.01. 22:26) Hálanapló 2.

Linkblog

Ébredés!

2011.03.01. 11:21 petidevil

Először is elnézést, hogy mostanság elhanyagoltam a blogot, sok a dolog.

Szóval ébredés, mit is értek alatta? A tudatosság forradalmát, az emberi szellem kiteljesedését. Azt, hogy minden amit teszünk, vallunk, az életben azt tudatosan tegyük, ne pedig manipulált zombiként, mondhatnám úgy is, fogyasztóként.

A témát elég alaposan járkálom körül mostanság szabadidőmben, és szeretnék nektek is ajánlani pár mentőövet az elkövetkezendő bejegyzéseimben.

Először is itt a Zeitgeist-trilógia (Zeitgeist, Addendum, Moving Forward), amely tökéletesen összefoglalja napjaink status quoját, hogy mi is a probléma a mai társadalmi-gazdasági rendszerünkkel, a szabadelvű kapitalizmussal, az adóssággal, a pénzzel. Olyan dolgokat hallhatunk, láthatunk a filmben, amit egyébként mi is érzünk nap mint nap, még ha nem is tudatosul az bennünk. Tudatosulás, ez a lényeg, aztán majd lehet cselekedni.

Szóval akkor a Zeitgeist-filmek! Az első film meglehetősen nehezen emészthető főleg a szkeptikusok számára, összeesküvés-elméletnek hathat. És szó mi szó fájdalmas lehet elsőre, hiszen az életünk alapjait rengeti meg azzal, hogy odasóz az egyházaknak, elmondja azt az egyébként közismert történelmi tényt, hogy a vallások felelősek a világtörténelemben a legtöbb ember haláláért, azonban ezen túlmenve a hitet magát is minősíti. Ókori bizonyítékokkal támasztja alá például, hogy Jézus karaktere ősnépek kultúrájában (hozzáteszem a magyarban is) a nulladik évszám előtt is megvolt, és semmi mással nem függ össze, csak az asztrológiával és a napimádattal. Kérem, hogy a mélyen vallásosak ne adják fel ennél a résznél.

Aztán következik a 2001 szeptemberi „terrortámadás” boncolása és az amerikai politika Afganisztánnal kapcsolatban. Bizony szar érzés lehet rájönni, hogy egy állam saját polgárait áldozza fel (teszi azt most is Irakban) gazdasági érdekek miatt, de az Afganisztán ópiumtermeléssel kapcsolatos adatai leleplezik az USA-t. Egészen pontosan arról beszélek, hogy a 80-as évektől egy amerikai bábkormány volt hatalmon Afganisztánban, amelynek uralma alatt az ország a világ egyik legnagyobb ópium-termesztőjévé vált, of course itt most illegális dolgokról beszélünk, ez nem olyan mint az autógyártás. 2000-ben megdöntötték ezt a bábkormányt és új nemzeti vezető lépett a színre, aki elkezdte felszámolni az ópium-termesztést, gyakorlatilag ez teljes mértékben sikerült is neki. Ez az ami nem tetszett az amerikai kormánynak, már csak a megszállás indokát kellett megkeresni, és egy nem létező személyt (Osama bin Laden), akit lehet üldözni, és akinek két videó-üzenete között hirtelen visszafeketedik a szakálla…. Ma Afganisztánban készül a világ ópiumának 95%-a.

Az első film harmadik helyett a második film első szekciójában aztán kiteljesedik maga a modernkori ördög földi megtestesülése: a globális pénz- és bankrendszer. Eleve, ha egy kicsit elfelejtjük, hogy felnőttünk és gyermeki fejjel kezdünk gondolkozni, hogyan tudnánk erkölcsileg minősíteni azt a tettet, hogy valakiknek mérhetetlen mennyiségű anyagi javaik vannak, és jótündér képében adnak azoknak, akiknek nincs, majd visszaveszik az odaadott érték kétszeresét, ötszörösét. Nyugat-Európában a média és a gazdasági-szakemberek mély hallgatása mellett, már léteznek úgynevezett etikus bankok. Ezeknek a lényege annyi, hogy a kereskedelmi bankokkal ellentétben nem teremtenek a semmiből pénzt, csak annyi pénzt adnak ki, mint amennyi betétük van. Nonprofit alapúak, csak a működési költségeiket fizettetik meg. A betétesek követhetik a pénzük útját, sőt akár ők maguk választhatják meg, hogy a pénzüket milyen projektbe invesztálják. Szélerőműbe, étterembe, mackógyárba. És most jön a legjava: ők maguk mondhatják meg, hogy hány százalék kamatot kérnek! És bizony a többség 0%-ot, vagy jelképes fél-egy százalékot, hiszen nekik már az is haszon, hogy pénzükből társadalmi hasznosság keletkezett. Fura szemlélet ugye?

Íme a Zeitgeist 1.

 

A bejegyzés hamarosan folytatódik, további Zeitgeist-filmekkel, Jacques Fresco-val, Takáts Péterrel és a kulturális kreatívokkal.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://petidevil.blog.hu/api/trackback/id/tr312700810

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása