HTML

Petidevil Blog

Arról fogok írni ami engem éppen foglalkoztat. A történelemtől a csillagászaton át a zenéig bármiről. Próbálom mindezt igényesen, Ti pedig majd jelzitek nekem ha rossz úton haladok. (Radics Péter)

Friss topikok

  • Zozzz: :( (2012.02.29. 20:35) Jönnek!
  • tothbalage: látom bejött a 9crimes(: (2010.10.22. 16:35) Is that alright?
  • Patrice: Hálás vagyok, hogy ismerlek Titeket! Köszi....de tényleg!:D:D (2010.06.01. 22:26) Hálanapló 2.

Linkblog

Váltsuk meg a világot!

2011.03.23. 11:30 petidevil

Ebben a mondatban foglalható össze A jövő kezdete (Pay it forward) című film legfőbb üzenete. Többek közt ezért is lett ez a film nálam 10/10-es.

"Egy Las Vegas-i iskolában azt a feladatot kapják a gyerekek új tanáruktól, hogy álljanak elő valamivel, ami tényleg jó értelemben véve lenne képes megváltoztatni a világot. A tizenegy éves Trevor (Haley Joel Osment, a "Hatodik érzék" halottlátója) az "add tovább" koncepciójával rukkol elő. Az elképzelés szerint, ha ő tesz három emberrel valami jót, és aztán ez a három ember ugyanígy tesz majd másik három emberrel, egy idő után a Föld egész lakosságához el kell, hogy jusson a jótettek egyike. Tanára, Mr. Simonet (Kevin Spacey) lát fantáziát a dologban, s arra bíztatja a fiút, hogy próbálja ki a teóriát a gyakorlatban is. Trevor tehát munkához lát."

"A film erőssége a sztorijában rejlik. A tizensok éve a fogyasztói társadalom nihilista gyerekeivel küszködő humanista tanerőt egy diákja komolyan veszi. Ez, a már magában is meseszerű képlet turbósodik azzal, hogy a "tedd jobbá a világot" házi feladatot Trevor McKinney 7. osztályos tanuló egy sajátos érzelmi piramisjáték kidolgozásával megvalósítani látszik."

Az alkoholista anya (Helen Hunt) karaktere nagyszerű, a kritikusokkal ellentétben én a feleségverő apaféleség (Jon Bon Jovi) feltűnését sem találom feleslegesnek, de ami igazán eladja ezt a filmet, ami igazán magával ragad, az Simonet tanár úr karaktere és Kevin Spacey játéka, a film csúcspontja, amikor ő elmeséli a testén lévő égésnyomok keletkezésének történetét. A kisfiú Haley Joel Osment performansza az egyik legjobb, amit gyerekszínésztől valaha láttam. Kár, hogy őt is utolérte a Macaulay Culkin-effektus, és serdülő kora után inkább foglalkozott a drogokkal, mint színészi karrierjével.

A film fináléja (amely kapott pár kritikusi megrovást, miszerint túl hollywoodi) egészen drámai, abszolút katarzissal keltem fel az ágyról. Azután, hogy elkezdtem olvasni a film kritikáit, csak akkor jöttem rá, hogy bizony van egy pár közhely a filmben, de ez mozizás közben egyáltalán nem zavart, nem is vettem észre és szerintem ez a lényeg. Az aktuális és értékes mondanivaló a fantasztikus színészi játékkal keveredve egy remekbe szabott filmet eredményezett. Nálam a kedvencek közé került.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://petidevil.blog.hu/api/trackback/id/tr432764525

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása